11-01-2017 | "Xaricdə yaşayan azərbaycanlılarla bağlı dövlət siyasəti haqqında" Azərbaycan Respublikasının Qanununda dəyişikliklər edilməsi barədə" Azərbaycan Respublikasının 2016-cı il 29 noyabr tarixli 426-VQD nömrəli Qanununun tətbiqi və “Xaricdə yaşayan azərbaycanlılarla bağlı dövlət siyasəti haqqında” Azərbaycan Respublikası Qanununun tətbiq edilməsi barədə" Azərbaycan Respublikası Prezidentinin 2003-cü il 21 fevral tarixli 859 nömrəli Fərmanında dəyişiklik edilməsi haqqında Azərbaycan Respublikası Prezidentinin Fərmanı
29-11-2016 | "Xaricdə yaşayan azərbaycanlılarla bağlı dövlət siyasəti haqqında" Azərbaycan Respublikasının Qanununda dəyişikliklər edilməsi barədə Azərbaycan Respublikasının Qanunu
18-11-2016 | "Azərbaycan Respublikasında informasiya cəmiyyətinin inkişafına dair Milli Strategiyanın həyata keçirilməsi üzrə 2016-2020-ci illər üçün Dövlət Proqramı"nın icrası ilə bağlı Tədbirlər Planı haqqında AMEA Rəyasət Heyətinin Qərarı
20-09-2016 | "Azərbaycan Respublikasında informasiya cəmiyyətinin inkişafına dair Milli Strategiyanın həyata keçirilməsi üzrə 2016–2020-ci illər üçün Dövlət Proqramı”nın təsdiq edilməsi haqqında Azərbaycan Respublikası Prezidentinin Sərəncamı
27-06-2014 | "Azərbaycan Respublikasının vətəndaşlığı haqqında" Azərbaycan Respublikasının Qanununda dəyişikliklər edilməsi barədə" Azərbaycan Respublikasının 2014-cü il 30 may tarixli 973-IVQD nömrəli Qanununun tətbiqi haqqında Azərbaycan Respublikası Prezidentinin Fərmanı
30-05-2014 | "Azərbaycan Respublikasının vətəndaşlığı haqqında" Azərbaycan Respublikasının Qanununda dəyişikliklər edilməsi barədə Azərbaycan Respublikasının Qanunu
14-05-2009  | Azərbaycan Respublikasının Diasporla İş üzrə Dövlət Komitəsi haqqında əsasnamə
14-05-2009 | Azərbaycan Respublikasının Diasporla İş Üzrə Dövlət Komitəsi Haqqında Əsasnamənin və komitənin strukturunun təsdiq edilməsi barədə Azərbaycan Respublikası Prezidentinin Fərmanı
19-11-2008  | Azərbaycan Respublikasının Diasporla İş üzrə Dövlət Komitəsinin yaradılması haqqında Azərbaycan Respublikası Prezidentinin Sərəncamı
21-02-2003 | Xaricdə yaşayan Azərbaycanlılarla bağlı dövlət siyasəti haqqında Azərbaycan Respublikası Qanununun tətbiq edilməsi barədə Azərbaycan Respublikası Prezidentinin Fərmanı
12-27-2002 | "Xaricdə yaşayan azərbaycanlılarla bağlı dövlət siyasəti haqqında" Azərbaycan Respublikasının Qanunu

11-01-2017 Применение Закона Азербайджанской Республики № 426-VQD от 29 ноября 2016 года "О внесении изменений в Закон Азербайджанской Республики "О гражданстве Азербайджанской Республики" и Указ Президента Азербайджанской Республики о внесении изменений в Указ Президента Азербайджанской Республики № 859  от 21 февраля 2003 года "О применении Закона Азербайджанской Республики "О государственной политике в отношении азербайджанцев, проживающих за рубежом"
29-11-2016 | Закон Азербайджанской Республики о внесении изменений в Закон Азербайджанской Республики "О государственной политике в отношении азербайджанцев, проживающих за рубежом"
18-11-2016 | Постановление Президиума НАНА o Плане мероприятий в связи с исполнением «Государственной программы по осуществлению Национальной стратегии по развитию информационного общества в Азербайджанской Республике на 2016-2020 годы»
20-09-2016 | Распоряжение Президента Республики об утверждение «Государственной программы по осуществлению Национальной стратегии по развитию информационного общества в Азербайджанской Республике на 2016-2020 годы»
27-06-2014 | Указ Президента Азербайджанской Республики о применении Закона Азербайджанской Республики № 973-IVQD от 30 мая 2014 года "О внесении изменений в Закон Азербайджанской Республики "О гражданстве Азербайджанской Республики"
30-05-2014 | Закон Азербайджанской Республики о внесении изменений в Закон Азербайджанской Республики "О гражданстве Азербайджанской Республики"
14-05-2009  | Положение о Государственном комитете по работе с диаспорой Азербайджанской Республики
14-05-2009 | Указ Президента Азербайджанской Республики "Об утверждении Положения и структуры Государственного комитета по работе с диаспорой Азербайджанской Республики"
19-11-2008 Распоряжение Президента Азербайджанской Республики "Об учреждении Государственного комитета по работе с диаспорой Азербайджанской Республики"
21-02-2003 | Указ Президента Азербайджанской Республики о применении Закона Азербайджанской Республики "О государственной политике в отношении азербайджанцев, проживающих за рубежом"
12-27-2002 | Закон Азербайджанской Республики "О государственной политике в отношении азербайджанцев, проживающих за рубежом"