Təvəllüdü 21.01.1951
Bitirdiyi ali təhsil müəssisəsi Ç. İldırım adına Azərbaycan Politexnik İnstitutu (indiki Azərbaycan Texniki Universiteti), “Hidromeliorasiya işlərinin mexanikləşdirilməsi” ixtisası
Əsas iş yeri və ünvanı “Тверьгражданстрой” tikinti şirkəti Qapalı Səhmdar Cəmiyyətinin baş direktoru
Elmi sahəsi İqtisad elmləri
“İqtisadi informasiya əsasında istehsalatın idarə edilməsi” mövzusunda elmlər doktorluğu dissertasiyasını müdafiə edib (2000)
Tikinti sahəsində xidmətlərinə görə “Rusiya Federasiyasının (RF) Əməkdar İnşaatçısı” fəxri adı verilib (1994);
“Dostluq” ordeni ilə təltif edilib, “Rusiyanın Fəxri İnşaatçısı” adı verilib (1998);
Rusiya İnşaatçılar İttifaqının təqdimatına əsasən, “Alfa Biznes Klub” tərəfindən Londonda “Yeni şəraitdə biznesin uğurlu tətbiqi"nə görə gümüş mükafat və qızıl nişan təqdim edilib (1998);
Amerika-Rusiya Sənaye-Ticarət Palatasının (ARCCI) Direktorlar Şurası “Stabil yüksək istehsal göstəricilərinə şəxsi töhfə"yə görə “Golden Galaxy” medalının verilməsi haqqında qərar qəbul edib (2001);
Tver vilayətinin inkişafındakı xidmətlərinə görə Tver vilayəti qubernatorunun döş nişanı (2001) və Tver vilayətinin Qanunverici Məclisinin qərarı ilə Fəxri Fərmanla təltif edilib (2001);
Tver vilayətinin inkişafında verdiyi töhfəyə görə Tver vilayəti qubernatorunun Fəxri Fərmanına layiq görülüb (2004);
RF Dövlət Tikinti və Mənzil-Kommunal Kompleksi Komitəsinin və RF Dövlət İnşaat, Arxitektura və Mənzil Siyasəti Komitəsinin Fəxri Fərmanları ilə təltif edilib;
Rusiya İnşaatçılar İttifaqı tərəfindən RF Regional İnkişaf Nazirliyi və Tikinti və inşaat materialları sənayesi işçilərinin Həmkarlar İttifaqı ilə birgə hər il keçirilən “Ən yaxşı tikinti təşkilatı” Ümumrusiya müsabiqəsinin yekunlarına görə dəfələrlə “Rusiya inşaat kompleksi təşkilatının ən yaxşı rəhbəri” xüsusi sertifikatı təqdim edilib;
“Tərəqqi” medalı ilə təltif olunub (2006).
Kalinin vilayəti “Kalininmeliorasiya” İstehsalat Birliyinin 2 №-li Səyyar Mexanikləşdirilmiş Dəstəsində (PMK-2) mühəndis-mexanik, baş mexanik, rəis (1980-1982) vəzifələrində işləyib;
1982-ci ildə Kalinin (indiki Tver) vilayətindəki “Kalininselstroy” İstehsalat Birliyində işə dəvət edilib, 1316 №-li İxtisaslaşdırılmış Səyyar Mexanikləşdirilmiş Dəstənin (SPMK-1316) rəisi, sonra isə “Kalininselstroymexanizasiya” trestinin müdiri olub (1982-1986);
“ Калинингражданстрой” vilayət İstehsalat Birliyi rəisinin müavini (1986), birliyin rəisi  (1991) vəzifəsində işləyib;
“Тверьгражданстрой” Tikinti Şirkəti Qapalı Səhmdar Cəmiyyətinə rəhbərlik edir (1993-cü ildən);
Verxnevoljsk Mühəndislik Akademiyasının həqiqi üzvüdür;
Tver Dövlət Texniki Universitetinin (TDTU) Fəxri Professorudur;
Strateji uçot və iqtisadi informasiya əsasında inşaat kompleksinin idarə edilməsi sahəsində bir sıra məqalələrin muəllifidir;
Rusiyada və xaricdə tərtib olunan “Лучшие люди России”, “Who is who в России” kimi nüfuzlu ensiklopedik nəşrlərə daxil edilib;

Фамилия, имя, отчество Абдуллаев Сардар Сулейман оглы
Учебное заведение Азербайджанский политехнический институт им. Ч.Илдырыма (ныне Азербайджанский технический университет), специальность “Механизация гидромелиоративных работ”
Основное место работы и адрес Генеральный директор закрытого акционерного общества строительной компании “Тверьгражданстрой”
Научная область Экономические науки
Защитил докторскую диссертацию на тему “Управление производством на основе экономической информации” (2000)
За заслуги в области строительства присвоено почетное звание “Заслуженный строитель Российской Федерации” (1994);
Награжден орденом “Дружба”, получил звание "Почетный строитель России" (1998);
По представлению Российского союза строителей в Лондоне “Альфа бизнес клубом” ему вручена престижная международная награда — Серебряный приз и Золотой знак “За успешное внедрение бизнеса в новых условиях” (1998);
Совет директоров американо-российской Торгово-промышленной палаты (ARCCI)  принял закон о вручении медали “Golden Galaxy” согласно «Личному вкладу в стабильные показатели высокой производительности» (2001);
За вклад в развитие Тверской области награжден губернаторским нагрудным знаком (2001) и решением Законодательного собрания Тверской области Почетной грамотой (2001);
За вклад в развитие Тверской области награжден Почетной грамотой губернатора Тверской области (2004);
Награжден Почетной грамотой Государственного комитета строительства и  жилищно-коммунального комплекса РФ и Комитета строительства, архитектуры и жилищной политики РФ;
По итогам ежегодного Всероссийского конкурса на лучшую строительную организацию ему многократно были вручёны специальные сертификаты "Лучший руководитель организации строительного комплекса России".
Награжден медалью "Терегги" (2006).
Работал на должности инженера-механика, главного механика, начальника (1980-1982) ПМК-2 Калининского областного объединения "Калининмелиорация" Калининской области;
В 1982 году был приглашен на работу в Калинин в областное производственное объединение "Калининсельстрой", работал начальником СПМК-1316, а затем управляющим трестом "Калининсельстроймеханизация" (1982-1986);
Работал на должности заместителя начальника (1986), первого заместителя начальника областного проектно-строительного объединения “ Калинингражданстрой” (1991);
С 1991 года по настоящее время является генеральным директором ЗАО Строительная компания "Тверьгражданстрой";
Действительный член Верхневолжской инженерной академии;
Почетный профессор Тверского государственного технического университета (ТГТУ);
Автор ряда статей в области управления строительного комплекса на основе стратегического учета и экономической информации;
Включен в престижные энциклопедии, такие как “Лучшие люди России”, “Who is who в России”, составленные в России и за рубежом;
Член Бельского РК КПСС, депутат районного Совета, депутат Тверского областного Совета народных депутатов.