Təvəllüdü | 17.02.1960 |
Bitirdiyi ali təhsil müəssisəsi | S.M. Kirov adına Azərbaycan Dövlət Universiteti (indiki Bakı Dövlət Universiteti), Tətbiqi riyaziyyat fakültəsi (1982) |
Əsas iş yeri və ünvanı | Dumlupınar Universiteti, Fənn-ədəbiyyat fakültəsi, riyaziyyat bölməsi, Kütahya,Türkiyə |
Elmi sahəsi | Riyaziyyat |
Azərbaycan Texniki Universiteti, fəlsəfə üzrə elmlər doktoru (1992); Kütahya, Dumlupınar Universiteti, riyaziyyat üzrə elmlər doktoru (1996). |
AMEA Riyaziyyat və Mexanika İnstitutunda tədqiqatçı kimi fəaliyyət göstərmişdir (1982-1985, 1988); Elektrik mühəndisliyi Elmi-tədqiqat İnstitutunda çalışmışdır (VNIPTIEM) (Bakı, 1988); AZNEFTKİMYAMAŞ-da çalışmışdır (Bakı, 1988-1990); Azərbaycan Texniki Universitetində mühəndis-proqramçı (1990-1992), müəllim (1992-1995), köməkçi dosent (1995-1996), dosent (1996) kimi fəaliyyət göstərmişdir; Dumlıpınar Universitetində yardımçı dosent (1996-2003), müəllim (2003-2005), yardımçı dosent (2005-2008), dosent (2008-2013) kimi fəaliyyət göstərmişdir; Uşak Universitetinin Fənn-ədəbiyyat fakültəsinin riyaziyyat bölümü rəhbəri olmuşdur (2013-2015); Uşak Universitetinin İdman elmləri fakültəsinin dekanı olmuşdur (2015-ci ildən). |

Фамилия, имя, отчество | Агаджанов Эльчин Юсиф оглы |
Учебное заведение | Азербайджанский государственный университет им. С.М. Кирова (ныне Бакинский государственный университет), факультет прикладной математики (1982) |
Место жительства | Турция |
Основное место работы и адрес | Университет Думлупынар, факультет математики, Кютахья, Турция |
Научная область | Математика |
Основные научные достижения | Азербайджанский технический университет, доктор философии по технике (1992); Кютахья, Университет Думлупынар, доктор математических наук (1996). |
Награды | |
Информация о научной, научно-педагогической и другой деятельности | Работал исследователем в Институте математики и механики НАНА (1982-1985, 1988); Работал в Всесоюзном научно-исследовательском проектно-техническом институте электромашиностроения (ВНИПТИЭМ), (Баку, 1988); Работал в "АЗНЕФТЕХИММАШ" (Баку, 1988-1990); Работал инженером-программистом (1990-1992), преподавателем (1992-1995), ассистентом доцента (1995-1996), доцентом (1996) в Азербайджанском техническом университете; Работал доцентом (1996-2003), преподавателем (2003-2005), ассистентом доцента (2005-2008), доцентом (2008-2013) в Университете Думлупынар; Руководил факультетом математики Ушакского университета (2013-2015); Был деканом факультета спортивных наук Ушакского университета (с 2015 года). |