Təvəllüdü | 16.02.1950 |
Bitirdiyi ali təhsil müəssisəsi | M. Əzizbəyov adına Azərbaycan Neft və Kimya İnstitutu (indiki Azərbaycan Dövlət Neft və Sənaye Universiteti), Leninqrad Mühəndislik və İqtisadiyyat İnstitutu |
Yaşadığı ölkə | Rusiya |
Əsas iş yeri və ünvanı | Moskva Kənd Təsərrüfatı Akademiyası (MKTA) |
Elmi sahəsi | İqtisad elmləri |
Əsas elmi nailiyyətləri | MKTA-da iqtisad elmləri üzrə fəlsəfə doktorluğu dissertasiyasını müdafiə etmişdir (1988); Məqalə, dərslik, dərs vəsaiti və monoqrafiyalar da daxil olmaqla 417 elmi əsərin müəllifidir. |
Elmi, elmi-pedaqoji və digər fəaliyyəti haqqında məlumat | Azərbaycan Elmlər Akademiyasında (indiki AMEA) çalışmışdır (1973-1976); MKTA-nın İdarəetmə fakültəsində professor kimi fəaliyyət göstərir (2000-ci ildən); Elm və İncəsənət üzrə Petrovski Akademiyasının həqiqi üzvü; Azərbaycan Nəqliyyat, Rabitə və Yüksək Texnologiyalar Nazirliyinin eksperti; “İdarəetmə nəzəriyyəsi”, “Menecment”, “Marketinq”, “İdarəetmənin iqtisadi mexanizmi”, “Xarici iqtisadi əlaqələrin tənzimlənməsi” kimi mövzularda mühazirələr oxuyur. |

Фамилия, имя, отчество | Абдуллазаде Эльдар Гусейн оглы |
Учебное заведение | Азербайджанский институт нефти и химии имени М. Азизбекова (ныне Азербайджанский государственный университет нефти и промышленности), Ленинградский инженерно-экономический институт |
Место жительства | Россия |
Основное место работы и адрес | Московская академия народного хозяйства (МАНХ) |
Научная область | Экономические науки |
Основные научные достижения |
Защитил кандидатскую диссертацию по экономике в МАНХ (1988); Автор 417 научных работ, в которые входят статьи, учебные пособия и монографии. |
Награды | |
Информация о научной, научно-педагогической и другой деятельности |
Работал в академии наук Азербайджана (ныне Азербайджанская национальная академия наук) (1973-1976); Профессор на факультете управления в МАНХ (с 2000 года); Действительный член Петровской академии наук и искусств; Эксперт Министерства транспорта, связи и высоких технологий Азербайджанской Республики; Читает лекции на тему "Теория управления", "Менеджмент", "Маркетинг", "Экономический механизм управления", "Регулирование внешнеэкономических связей". |